Facebook Logo

News

Full news available on Facebook | School Communicator
Prysuitdeling: Hoofpryse
16 October 2017
Die Olivier-Wisseltrofee vir die mees veelsydige sportman van 2017: Lundi Msenge (Provincial cricket, rugby & athletics)

Die Nelson-Trofee vir die mees veelsydige sportvrou van 2017: Natalie van der Vyver (Provincial netball, 1st team tennis, swimming & athletics)

Van der Schyff-Trofee vir die sportvrou van 2017: Rogail Joseph - SA Atletiek

Jerome de Villiers Trophy for the sportsman of the year: Jean Niemand - SA Ghymkana

Henkie Swartz-Trofee vir veelsydige kulturele deelname: Jacomi Breytenbach

Egidio Cardoso-Trofee vir die hoogste gemiddelde % in die Junior SekondÍre Fase oor 2 opeenvolgende jare - Eduard Klusmann (95,9%)

WJ Theron-Trofee vir die hoogste gemiddelde in die Senior SekondÍre Fase oor 3 opeenvolgende jare - Jacomi Breytenbach (92,46%)

Hans Rabie-Trofee vir veelsydigheid: Seuns - Pieter Mienie

Venter/Kruger-Trofee vir veelsydigheid: Meisies - Willa Roux

Dux Leerder 2017 - Jacomi Breytenbach

Baie geluk aan al die leerders wat pryse vir hulle waardevolle deelname in die skool ontvang het.
Term 3 Top Achievers
09 October 2017
Grade 8 - 48 A-aggregates
1. Steyn, Ian - 94,6%
2. Conradie, Hendrik - 93,5%
3. Jansen van Vuuren, Nadia - 93,3%

Grade 9 - 34 A-aggregates
1. Van Dijk, Kristi - 95,6%
2. Botha, Simone 95,0%
3. Van der Merwe, Willem 94,6%

Grade 10 - 27 A-aggregates
1. Du Toit, Leandrie - 93,4%
2. Jacobs, Gaby - 92,9%
3. Swanepoel, Tineke - 92,7%

Grade 11 - 33 A-aggregates
1. KlŁsmann, Hans - 94,4%
2. Williams, Shakeera - 94,4%
3. Grobbelaar, Nelia - 92,6%

Grade 12 - 16 A-aggregates
1. Breytenbach, Jacomi - 92,6%
2. Bhawan, Trisha - 90,0%
3. Van der Vyver, Natalie 88,9%

Congratulations to all these learners. See the full merit list here
09 October 2017

Read More

This week's activities

16 SUMMER SCHOOL UNIFORM
GRADE 12: CAT Practical

Grade 10: Hospitality Pat (lunch)
Unisa Theory Exams (16 - 20 Oct.)
WGA Meeting - All parents invited (Media centre - 18:00)
Seminarie Prefects Camp (16 - 17 Oct.)
NETBALL: Coaching Clinic (16 - 19 Oct.)
17 GRADE 12: IT Practical
SGB Meeting (17:30)
18 Grade 10: Hospitality PAT (lunch)
CRICKET: u.15 vs Worcester HUB (away)
u.19A3 vs Goudini HS (away)
19
20 Grade 11: Hospitality PAT (rugby function)
TENNIS: 1st Team & 2nd Team - TBA
LANDSERVICES: Committee meeting
21 CHESS: Annual Worcester Knockout
TUG-OF-WAR: Botha Wynkelder
ATHLETICS: Top 10 Athletics - Bredasdorp
MOUNTAIN BIKING: Worcester-East fun cycle
CRICKET: u.14A vs Paarl Gimnasium (home)
u.15A1 vs Hugenote (away)
u.19A1 vs Paarl Gimnasium (home)
u.19A3 vs Bridge House (home)
download term four's programme

recent sport results

© Worcester Gymnasium
T: 023 347 0426 | F: 023 347 1129 | E: wg@worcgim.co.za
History School Fees New Bosvark Information
Seminarie (Girls' Hostel) Brandwacht (Boys' Hostel)
Introduction MemberZone Join BOSVARK UNION Questionnaire Bosvark Art Exhibition
Subjects E-Learning Exam Timetable Merit List Matric Results
All Sports Sport Elite
All Culture CIRCUM CIRCUM Blog