Facebook Logo

News

Full news available on Facebook | School Communicator
Leerderraad 2017
05 September 2016
Baie geluk aan die volgende leerders wat verkies is tot die Leerderraad 2017:


Agter: Javon Cupido, Pieter Mienie, Nevan Damon, Eduard Klüsmann, Harshal Jeena, Jacques Groenewald, Natalie van der Vyver.
Tweede Ry: Willa Marié Roux, Mari Vlok, Elmari van der Westhuizen, Bruce-John Joseph, Aneeq Jacobs, Cassiem Fredericks, Amber du Plessis.
Derde Ry: Ivana Ceaser, Calvineo Juries, Thrisha Bhawan, Ntsika Giba, Ranvis-Leigh Timm,
Shakeel Williams, Jacomi Breytenbach.
Voor: Zeta Sauls, Mircia Kendal, Shakirah Williams, Gabriëlla Gempies, Chadwin Phillips, Lerichia McPherson.

Cape Winelands National Teacher Awards 2016.
05 September 2016
Congratulations to the following staff members that won prizes concerning their extraordinary teaching abilities and knowledge of their subject. We are very proud of you!

Winners - Physical Sciences (FET) : Elsabé Hofmeyr, Elena Wessels, Magdel Human

Winners - Mathematics (FET): Ethna Snygans, Louise Tromp

Excellence in Secondary Teaching ? 2nd runner up Lucy Olivier
Vakansie Presteerders
19 July 2016
SWEM
Willem-Pierre Viljoen het aan die Wes-Kaap Kortbad Kampioenskappe in Kaapstad deelgeneem.
Hy ontvang 'n silwer medalje vir 100m vryslag.
Brons medalje vir 50m vryslag en 100m vlinderslag.
Hy bepaal 'n 7de plek in die 200m vryslag finaal.
In al die items het hy sy beste persoonlike tye geswem.
Baie geluk Willem-Pierre, ons is baie trots op jou.

NETBAL
Tydens die All Ages toernooi is Joy Fortuin verkies tot die SA o.18 Netbal-groep.
Ashleigh Mahoney and Siphosethu Jacobs represented the Cape Winelands teams at the Inter District tournamant and their respective teams received gold medals in die u.16 and u.18 groups.
Natalie vd Vyver verteenwoordig die Wes-Kaap span in die o.17 toernooi waar hul die brons verower.
Leandre Ketch en Margot Vlok was in die Wes-Kaap 0.15 span wat by die All Ages toernooi deelgeneem het. Hul span het as wenners weggestap met 'n goue medalje.
Read More

This week's activities

22 HOCKEY FAREWELL (Boys & Girls ? All teams)
23 Grade 10 ? 12 Visual Art Theory-examination (14:00)
NETBALL FAREWELL (All teams)
24 Grade 10 ? 12 Design Theory-examination (14:00)
Senior Committee: Circus and voting
25 Grade 10 ? 12 Dramatic Art Theory-examination (14:00)
Eskom Regional Expo for Young Scientists (25 ? 26 August)
26 Budget: Concept budget ready
Eskom Regional Expo for Young Scientists (25 ? 26 August)
CHESS: Western Cape Top Schools (26 ? 28 August) ? Mosselbay, Eden (SWD)
LAND SERVICE: Election of committee (second break)
27 MOUNTAIN BIKING: Spurliga Durbanville
download term three's programme

recent sport results

De KUILEN (tuis)
RUGBY
o.19A wen 35 - 24
o.19B verloor 21 - 31
o.19C wen 15 - 7
o.16A wen 29 - 3
o.15A wen 24 - 20
o.15B wen 12 - 0
o.14A verloor 10 - 15

NETBAL
o.18A verloor 17 - 29
o.18B wen 12 - 11
o.18C verloor 4 - 34
o.17A wen 10 - 6
o.17B wen 18 - 6
o.17C verloor 10 - 22
o.16A verloor 15 - 25
o.16B verloor 7 - 11
o.16C wen 16 - 5
o.15A wen 20 - 13
o.15B verloor 12 - 13
o.15C verloor 10 - 18
o.14A wen 22 - 19
o.14B wen 13 - 6
o.14C wen 30 - 5
o.14D wen 21 - 9

GIRLS HOCKEY
u.19A win 5 - 1
u.19B win 4 - 0
u.16A win 2 - 0
u.16B win 4 - 0
u.16C win 3 - 0
u.14A win 5 - 0
u.14B draw 0 - 0
BOYS HOCKEY
u.19A win 5 - 0
u.19B win 2 - 1
u.16A win 6 - 0
u.16B win 4 - 0
u.14A win 2 - 0

CHESS
A-team lose 2 - 4
B-team win 4 - 2
GOLF
A-team lose 1 - 3
B-team lose 0 - 4
C-team win 4 - 0

see past results
© Worcester Gymnasium
T: 023 347 0426 | F: 023 347 1129 | E: wg@worcgim.co.za
History School Fees New Bosvark Information
Seminarie (Girls' Hostel) Brandwacht (Boys' Hostel)
Introduction MemberZone Join BOSVARK UNION Bosvark Art Exhibition
Subjects E-Learning Merit List Matric Results Resources
All Sports Sport Elite
All Culture CIRCUM